KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16258367
nr 1625 8367
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 juni 2024
kl 19:06:51
28/5 12:40:52
300 kr
3/6 18:18:26